Karcsú alak minél előbb, fogyás minél gyorsabban! – Sokaknak ezek a legfontosabb szempontok a diéta kiválasztásánál, ami érthető, hiszen azonnali, látványos eredményre vágyik mindenki.
Az odáig rendben van, hogy megszületett az elhatározás, vagyis tudatosan odafigyelünk az étkezésünkre, mégsem mindegy, ezt milyen megközelítésből tesszük. Minden diétázóra mumusként leselkedik ugyanis a jojóhatás vagy jojó effektus jelensége, ami képes romba dönteni az összes erőfeszítésünket, amit a fogyókúrába öltünk.
Gondolkodjon hosszú távon
A yo-yo dieting a ciklikus súlyvesztés és súlygyarapodás népszerű elnevezése, amely a fogyókúrázás alatti rendszeres súlycsökkenésre, majd a rákövetkező súlygyarapodásra utal. A kifejezést Dr. Kelly D. Brownellnek, Ph.D., a Yale Egyetem professzorának köszönhetjük. Nem véletlenül utal a jojó játék mozgására, hiszen a kilók is éppen úgy mászkálnak rólunk le és fel a diéta során, mint ahogyan a jojó mozog.
A jojódiéta folyamán az ételmegvonás miatt rövid távon sikeresnek tűnhet a fogyás, azonban hosszú távon a fenntarthatatlanság miatt éppen annyi – ha nem több – kiló kúszik vissza utána. Minél gyorsabban szabadul meg valaki a felesleges kilóitól, annál gyorsabban látja őket viszont. Ennek értelmében pedig csakis a lassú és egészséges fogyás a kifizetődő, amit legbiztosabban életmódváltással érhetünk el.
Villám diéta = stressz
A hirtelen diéta, ami koplaláson és extrém alacsony kalóriabevitelen alapul, nem tartható fent hosszú távon. Fizikailag és mentálisan is megterhelő, az ételmegvonás fáradékonyságot, enerváltságot és depressziót eredményezhet. Ilyenkor a szervezet szó szerint nem kap elegendő energiát, azaz „üzemanyagot” a működéshez.
Ha kevés a bevitt ételből származó energia, akkor a szervezet az izomszövetből kezdi el pótolni azt, amely izomtömeg csökkenéséhez vezet. Az izomvesztés mellett jelentősen csökken a vitaminok és további tápanyagok bevitele, amelynek hatására testünk nem lesz képes megfelelően regenerálni az izmokat.
Amikor megvonjuk magunktól a táplálékot, az a szervezetünknek hatalmas stresszt jelent. Biztosan Ön is észrevette már, hogy amikor nem eszik, idegesebbé válik. Ez nem véletlen, hiszen a koplalás idegrendszeri problémákat is okozhat. Az agy jelentős mennyiségű glükózt (cukrot) igényel a megfelelő működéshez, az éhezés során viszont ez a glükózszint megcsappan, aminek eredménye többek között a szédülés, a koncentrációvesztés, a hangulatingadozás, a szorongás, az ingerlékenység és az álmatlanság is lehet.
Zsíros árat fizet, aki koplal
Ilyenkor a test éhezésre adott reakciója az anyagcsere lelassítása annak érdekében, hogy minél több energiát tudjon megőrizni. Az elért súly után az étkezés újbóli megemelése nem jár párhuzamosan a lelassult anyagcsere felgyorsulásával. Amikor visszaállunk a normál étrendünkre, a lassú anyagcsere hirtelen súlygyarapodáshoz vezethet.
A másik fontos dolog, amivel számolnunk kell, hogy a test felkészíti magát egy esetleges következő éhezésre. Tegyük fel, hogy visszatérünk a normál étrendünkhöz, vagy esetleg egy csaló napot tartunk és több kalóriát viszünk be. Abból a tápanyagból jóval több megy majd a „raktárkészletünkbe” mint azelőtt. Ez a raktárkészlet pedig nem más, mint a zsír. Ezért van az, hogy az extrém diéták után nemcsak szupergyorsan visszatérünk az eredeti testsúlyunkhoz, de még hízunk is.
Diéta a tudatosság jegyében
Ezt a hatást csak úgy kerülhetjük ki, ha a diéta alatt is elegendő tápanyagot fogyasztunk, hogy a szervezetünk ne érezze szükségét rohamos raktározásnak. Ez a fajta diéta lassabb, de hosszú távon sokkal hatékonyabb. Fontos, hogyha nem akarjuk, hogy a zsírrétegünk helyett az izomtömegünk csappanjon, akkor a fehérjedús étrend mellett az elegendő testmozgásra is oda kell figyelnünk.
A sikeres diéta az életmódváltásban rejlik. Ne várjon csodát napok, de még hetek alatt se. Ha vannak felesleges kilói, akkor a tudatos és egészséges étrenddel automatikusan el fog indulni a fogyás. A hangsúly itt is az ételek minőségén, milyenségén és mennyiségén van, ugyanakkor korántsem olyan drasztikus módon, mint a sanyargató diéták esetén, tehát nem jár éheztetéssel. Ha az ételek egészségesebbek, több hasznosuló tápanyagot adnak. Persze szerencsére van lehetőségünk felpörgetni a folyamatot és segítséget kérni.
Innováció a testsúlycsökkentésben
A K7-24 diéta támogató rendszer egyedi módon járul hozzá az életmódváltásához és fogyókúrája beindításához, illetve fenntartásához. A csomag három készítményt tartalmaz, így nyújtva támogatást egész napon át. A reggeli tabletta támogatja az anyagcserét, lendületet ad egész napra és megkönnyíti az életmódváltást. A déli kapszula csökkenti az éhségérzetet és a kalória változás okozta stresszt. Támogatja a testsúlykontrollt. A délutáni italpor segít elkerülni a nassolást, hozzájárul a normál vércukorszint fenntartásához és az energia fokozásához. Vezessen be új szokásokat étrendjébe és haladjon fokozatosan, de biztosan a kívánt eredmény felé.