Az életben sokszor találkozunk olyan helyzetekkel, amelyek miatt a családalapítás időpontja későbbre tolódik. Legyen szó karrierépítésről, utazásokról, önmegvalósításról, vagy a megfelelő partner megtalálásáról, egyre több nő dönt úgy, hogy 35 év felett vállal gyermeket. Ez a döntés számos pozitív hatással járhat: a nők általában érettebbek, tapasztaltabbak és stabilabb anyagi háttérrel rendelkeznek ebben a korban. De vajon tudatosul, hogy a biológiai óra milyen gyorsan is ketyeg? Fontos tudni, hogy a későbbi életkorban történő teherbeesés bizonyos nehézségekkel is járhat, amelyekről érdemes tájékozódni. Nézzük meg, mi lehet ennek az oka.
A petesejtek minőségének és számának csökkenése
Az egyik legfontosabb tényező, amely befolyásolja a teherbeesés esélyét 35 év felett, a petesejtek minőségének és számának természetes csökkenése. Minden nő egy meghatározott mennyiségű petesejttel születik, amelyek száma az életkor előrehaladtával folyamatosan csökken. Ezen kívül a petesejtek minősége is romlik, ami azt jelenti, hogy nagyobb az esélye annak, hogy kromoszóma hibákat hordoznak. Ez a jelenség növeli a vetélés kockázatát, valamint a genetikai rendellenességek, például a Down-szindróma kialakulásának valószínűségét.
Csökkenő hormonális aktivitás
A termékenység szorosan összefügg a hormonális egyensúllyal. A nők hormonális rendszere 35 év felett egyre inkább változásokon megy keresztül. Az ösztrogén és a progeszteron szintje, amelyek kulcsfontosságúak a menstruációs ciklus szabályozásában és a terhesség fenntartásában, fokozatosan csökken. Ez nehezítheti az ovulációt, és rontja a méhnyálkahártya állapotát, amely az embrió beágyazódásához szükséges. Az ovulációs rendellenességek gyakorisága is nő az életkor előrehaladtával, ami tovább csökkenti a teherbeesés esélyét.
A szaporító szervrendszer változásai
Az életkor előrehaladtával a méhnyálkahártya vékonyabbá válhat, ami megnehezíti az embrió sikeres beágyazódását. Emellett a méh izomzata is változik, ami növelheti a terhesség alatti komplikációk kockázatát, például a méhen kívüli terhességet vagy a koraszülést.
A férfi partner életkora és termékenysége
Habár a férfiak nemzőképességét nem befolyásolja olyan szigorúan az életkor, mint a hölgyek esetében, de az ő termékenységük is változik. Romolhat a spermiumok minősége és mozgékonysága. Ez csökkentheti a megtermékenyítés esélyét, és növelheti a genetikai rendellenességek kialakulásának kockázatát.
A reproduktív egészséget befolyásoló életmódbeli tényezők
Az életkor előrehaladtával az életmódbeli tényezők, mint a táplálkozás, a testmozgás, az alkoholfogyasztás és a dohányzás hatása egyre nagyobb jelentőséggel bír a termékenységre nézve. A helytelen életmódválasztások, amelyek hosszú távon fennállnak, jelentősen csökkenthetik a fogamzás esélyét. A dohányzás például károsítja a petesejteket és csökkenti a termékenységet, míg a túlsúly és az alultápláltság hormonális zavarokat okozhat.
Jó hír, a babavárás nem elérhetetlen álom 35 év felett sem!
Sok nő szül egészséges gyermeket idősebb korban, azonban a termékenység csökkenése miatt érdemes felkészülni. A Profertil Female egyedülálló tápanyagkomplex hatékonyságát klinikai vizsgálatok igazolják. Hormonmentes összetétele javítja a megtermékenyítési arányt, a teherbeesés esélyét, és növeli a megfelelően fejlődő embriók arányát a kizárólag folsav használó csoporthoz képest.(1)
(X)
1, Nouri K. et al., Gynecol Obstet Invest. 2017;82(1):8-14.
A Profertil Female speciális gyógyászati célra szánt élelmiszer, alkalmazása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos étrendet és az egészséges életmódot. A készítmény egyedüli tápanyagforrásként nem használható. A készítmény csak orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható.
Forgalmazza: Goodwill Pharma Nyrt. 6724 Szeged, Cserzy Mihály utca 32.
Dokumentum lezárva: 2024.08.27. PROFEM/TT/24/08